Prevence a informace pro seniory v oblasti spotřebitelských úvěrů a financí.

596 111 252

Úvod

sadnessSdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s. je nezávislý, neziskový spolek hájící zájmy spotřebitelů. V současné době provozujeme 21 poraden v 8 krajích České republiky, které poskytují bezplatné poradenství spotřebitelům. Kromě poradenství realizujeme řadu dalších aktivit zaměřených na zlepšení postavení spotřebitelů, zaměřujeme se zejména na vzdělávání široké veřejnosti a kultivaci podnikatelského prostředí. Spolupracuje s řadou dalších neziskových organizací, které prosazují a obhajují práva a zájmy občanů.

 

Nejnovější příspěvky

 

Finanční arbitr

FINANČNÍ ARBITR

Banky a další finanční instituce při sporech s klienty mají své právníky, kteří umí jejich zájmy hájit velmi dobře. Kdo ale ochraňuje práva klientů? Práva spotřebitelů na finančním trhu pomáhá bránit finanční arbitr. Máte-li tedy jako spotřebitel konflikt s finanční institucí a nedaří se ho...Číst více »


Člověk v tísni porovnal malé půjčky

ČLOVĚK V TÍSNI POROVNAL MALÉ PŮJČKY: ÚROKY AŽ V ŘÁDU STOVEK PROCENT ROČNĚ, DESETITISÍCOVÉ NÁKLADY PŘI PŮLROČNÍM NESPLÁCENÍ

Člověk v tísni opět přichází s novým Indexem odpovědného úvěrování, který po roce srovnává podmínky, za jakých poskytovatelé malých půjček nabízejí své úvěry. Aktuální žebříček potvrzuje, že jsou mezi nimi značné rozdíly. A...Číst více »


Podmínky vrácení oblečení

CHTĚJTE INFORMACE O PODMÍNKÁCH VRÁCENÍ OBLEČENÍ, KTERÉ SI NEMŮŽEME VYZKOUŠET, JEŠTĚ PŘED NÁKUPEM

Od minulého týdne se dostaly v rámci postupného rozvolňování přísných pravidel kvůli pandemii na řadu i kamenné obchody s oblečením. Přesto, že po celou dobu mohli spotřebitelé nakupovat na dálku v e-shopech z pohodlí domova, ne každému tato forma vyhovuje. Někteří z nás...Číst více »


Podmínky vrácení vstupného

MÍSTO VRÁCENÍ VSTUPNÉHO BUDOU MOCI ORGANIZÁTOŘI KULTURNÍCH AKCÍ DÁT ZÁKAZNÍKŮM VOUCHERY NA PŘÍŠTÍ KULTURNÍ AKCI

Vláda na svém dnešním zasedání schválila návrh zákona ministra kultury L. Zaorálka, který dává možnost organizátorům kvůli koronavirové epidemii místo vrácení již zaplacené vstupenky zákazníkovi, bude-li ten chtít, nabídnout místo toho poukázku, kterou bude moci zákazník...Číst více »


Ochrana nájemníků v době koronaviru

OCHRANA NÁJEMNÍKŮ V DOBĚ KORONAVIRU

Dnešní nelehká doba přináší řadu nečekaných situací, se kterými se člověk musí vypořádat. Pokud člověk navíc ztratí zaměstnání nebo nemůže vykovávat svou živnost, pak není nic těžkého dostat se do svízelné finanční situace, která může vést až k tomu, že najednou není schopen zaplatit pravidelné měsíční nájemné...Číst více »


Starší příspěvky »