POZOR NA PODVODNÍKY, NEPOSÍLEJTE PENÍZE PŘEDEM!

Podvodník vylákal z mladého muže ještě daleko větší částku, než za jakou původně mobilní telefon prodával. 

Bohužel internet se stává čím dál častěji prostředkem podvodů, zvláště před Vánoci.

Vyškovským i slavkovským policistům nahlásili například v tomto týdnu lidé další podezření z podvodného jednání. Scénář je vždy podobný. Lidé si vyhlédnou zboží, zaplatí dopředu a pak se nedočkají ani zboží, ani peněz. Prodejci jsou nekontaktní. Například slavkovští policisté nyní aktuálně šetří případ, kdy si muž vyhlédl na internetovém prodejním portále herní konzoli. S neznámým prodávajícím se dohodl, že zašle na jeho účet polovinu ceny, což bylo téměř 7 tisíc korun. Protože několik týdnů z poloviny zaplacené zboží nedorazilo a prodávající nereaguje, obrátil se na policii.

Ještě hůř dopadl mladý muž z Vyškovska. Toho vidina značkového mobilního telefonu zlákala natolik, že inzerujícímu během necelého měsíce posílal částky v řádů tisícovek korun. Paradoxem bylo, že prodávající nabízel na sociální síti mobilní telefon za částku 10.500,- Kč, ale pod různými záminkami dokázal vylákat z mladíka nakonec devatenáct tisíc korun! Začalo to zálohou, pak podvodník pokračoval požadováním částky za osobní dovoz, a když ztratil kupující zájem a požadoval peníze zpět, ještě ho nepoctivý prodejce přesvědčil, aby poslal další peníze nebo mu dobil mobilní telefon s tím, že pak navrátí celou částku. Samozřejmě se tak nestalo.

Důrazně varujeme před podobnými nákupy! Pokud již pošleme nějakou zálohu a prodávající po nás požaduje další platby, které nebyly předem dohodnuté, je to varovný signál, abychom nic dalšího neposílali. Je totiž velmi pravděpodobné, že se nedočkáme ani peněz, ani zboží.

Při nakupování na internetových inzertních portálech buďte obezřetní a nenechte se zlákat podezřele levnou nabídkou. Raději také nikdy neposílejte peníze předem, ale zvolte jiný způsob platby, např. dobírku s kontrolou dodaného zboží. Co se týká internetových obchodů, je bezpečnější využívat ty zákazníky ověřené.

Zdroj: policie.cz