Máte rádi únikovky?

Jaké je to pátrat po finančním gangu? Zahrajte si naši venkovní únikovou hru a vydejte se po Praze po stopách zločinců, kteří se snaží připravit lidi o peníze.

Ve hře se setkáte s investigativním novinářem, který při přípravě nového článku narazil na tajnou korespondenci finančních podvodníků. Pomozte mu rozluštit šifry, které chrání přístupové kódy k dokumentům s podrobnými návody, jak se dostat k vašim penězům. Ale pozor, je třeba jednat rychle, protože zločinci mohou hesla každou chvíli změnit!

Venkovní úniková hra je připravena pro všechny zdarma v okolí ČNB. Přijďte proto do Návštěvnického centra ČNB, kód pro připojení získáte na recepci. Pokud chcete mít náskok, stáhněte si aplikaci pro únikové hry Get Out Fun (Google PlayApp Store) ještě před návštěvou ČNB. K hraní nebudete potřebovat nic než nabitý mobilní telefon, ale mohla by se vám hodit powerbanka. Hra není náročná ani na data, ke stažení je soubor s maximálně 15 MB.

Hra prověří váš úsudek a ukáže některá nebezpečí, která se skrývají ve finančním světě. I proto je vhodným edukačním prvkem nejen pro školy.

Všechny potřebné informace najdete v okolí budovy ČNB nebo v textech ve hře. V případě nesnází vám pomůže nápověda.

Zahrajte si individuálně, nebo s rodinou, dětmi či přáteli. 

Jak dlouho: 60 minut
Kde: 2 km v okolí budovy ČNB
Za kolik: zdarma
Co potřebuji: nabitý mobilní telefon, případně powerbanka

Užijte si pátrání a objevte, na co je třeba si dát pozor ve světě financí!

Zdroj: Česká národní banka, Tým Návštěvnického centra ČNB. Zpráva ze dne 1. 6. 2022.

Dostupné on-line: https://nc.cnb.cz/pub/cs/ze-sveta-nc/Mate-radi-unikovky-00002?fbclid=IwAR0UvWrX0ykPEC-PCum5wRyubHSftpkWhFGKJfcX7zO8vOghdGhPr_AOxEQ