POLICISTÉ OPĚTOVNĚ VARUJÍ PŘED PRAKTIKAMI BANKOVNÍCH PODVODNÍKŮ. 

Další pokus o bankovní podvod prověřují lounští policisté. Mladou ženu telefonicky kontaktoval údajný pracovník banky a pod záminkou, že byl „napaden“ její bankovní účet, ji přesvědčil, aby z bezpečnostních důvodů zaslala své finanční prostředky na bankovní účet, který uvedl. Poškozená neznámému muži po několika hovorech uvěřila a částku převyšující dva miliony korun poukázala na jím uvedený účet. V tomto případě se naštěstí podařilo převod peněz zastavit. Žena ještě včas pojala podezření a věc si ověřila u svého bankovního ústavu. Tam zjistila, že se jedná o podvod. K události došlo  počátkem tohoto týdne. Policisté věc prověřují jako pokus trestného činu podvodu s trestní sazbou v rozmezí od dvou do osmi let. Po pachateli pátrají. 

Na obdobné podvodné praktiky neznámých pachatelů jsme veřejnost upozorňovali minulý týden. V rámci Ústeckého kraje  policisté prověřují podvodná jednání, při kterých desítky poškozených přišly o nemalé finanční prostředky. Tito poškození reagovali na podvodné emaily či telefonáty a pachatelům vyzrazením přístupových údajů umožnili vzdálený přístup ke svému bankovnímu účtu, a to vždy pod legendou údajného bezpečnostního důvodu, kdy jejich služby v internetovém bankovnictví byly zablokovány či jinak omezeny. Více informací k případům naleznete zde v odkaze: https://www.policie.cz/clanek/policiste-patraji-po-totoznosti-muze-167463.aspx

Opět občany varujeme před podvodným jednáním neznámých pachatelů, údajných pracovníků bankovních ústavů, kteří se snaží kontaktovat uživatele bankovních účtů a různým způsobem se snaží o převod finančních prostředků na jiné bankovní účty.

  • Nereagujte na emaily, telefonáty či zprávy ze sociálních sítí, kterými se kdosi vydává za pracovníka banky a chce pod záminkou získat přístupové údaje nebo vás nabádá k převodu peněz – BANKA PO SVÝCH KLIENTECH TOUTO CESTOU NIKDY NEPOŽADUJE PŘÍSTUPOVÁ HESLA, NIKDY NEZASÍLÁ KLIENTŮM JAKÉKOLIV ODKAZY NA WEBOVÉ STRÁNKY ANI  FORMULÁŘE,  KDE MAJÍ  TYTO ÚDAJE VYPLNIT! ANI PO NICH TOUTO CESTOU NEPOŽADUJE PŘEVODY FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ!
  • Buďte obezřetní – jakýkoliv obdobný kontakt, který směřuje k převodu vašich peněz na jiné účty, si vždy raději ověřte u svého bankovního ústavu prostřednictvím oficiálních kontaktů.

Zdroj: policie.cz